Bookly - en to tr_TR translation catalogue (105 entries)

en: Date
tr_TR: Tarih

en: Settings saved.
tr_TR: Ayarlar Kaydedildi

en: Service
tr_TR: Hizmet

en: Provider
tr_TR: Hizmet veren

en: Price
tr_TR: Ücret

en: Total
tr_TR: Toplam

en: Name
tr_TR: İsim

en: Phone
tr_TR: Cep

en: Calendar
tr_TR: Takvim

en: booking number
tr_TR: randevu numarası

en: name of category
tr_TR: kategori ismi

en: info of service
tr_TR: servis bilgisi

en: name of service
tr_TR: servis ismi

en: price of service
tr_TR: servis ücreti

en: info of staff
tr_TR: uzman bilgisi

en: name of staff
tr_TR: uzmanın ismi

en: Custom Fields
tr_TR: Özel Alanlar

en: Remove
tr_TR: Sil

en: Delete
tr_TR: Sil

en: Apply
tr_TR: OK

en: Send notifications
tr_TR: Bildirim gönder

en: Save
tr_TR: Kaydet

en: Duration
tr_TR: Süre

en: to
tr_TR: ile

en: Services
tr_TR: Hizmetler

en: Customer Name
tr_TR: Müşteri

en: Customer Phone
tr_TR: Cep

en: Customer Email
tr_TR: eMail

en: Status
tr_TR: Durum

en: Payment
tr_TR: Ödeme

en: Today
tr_TR: Bugün

en: Processing...
tr_TR: İşleniyor...

en: number of persons
tr_TR: kişi sayısı

en: Cancel
tr_TR: İptal

en: Appointments
tr_TR: Randevular

en: Profile
tr_TR: Profil

en: Time
tr_TR: Saat

en: Notes
tr_TR: Notlar

en: Please select a service
tr_TR: Lütfen hizmet seçiniz

en: Custom range
tr_TR: Özel aralık

en: Tomorrow
tr_TR: Yarın

en: Yesterday
tr_TR: Dün

en: Last 7 days
tr_TR: Son 7 gün

en: Last 30 days
tr_TR: Son 30 gün

en: This month
tr_TR: Bu ay

en: Next month
tr_TR: Sonraki Ay

en: Created
tr_TR: Kayıt

en: Last appointment
tr_TR: Son Randevu

en: Total appointments
tr_TR: Randevu sayısı

en: Payments
tr_TR: Ödemeler

en: Customer
tr_TR: Müşteri

en: Pending
tr_TR: Bekliyor

en: Rejected
tr_TR: Red

en: Approved
tr_TR: OK

en: Cancelled
tr_TR: İptal

en: Internal Notes
tr_TR: İç Notlar

en: Staff Members
tr_TR: Uzmanlar

en: Email Notifications
tr_TR: E-posta Bildirimleri

en: Customers
tr_TR: Müşteriler

en: Appearance
tr_TR: Görünüm

en: Settings
tr_TR: Ayarlar

en: Messages
tr_TR: Mesajlar

en: New appointment
tr_TR: Yeni randevu

en: Created at any time
tr_TR: Kayıt zamanı

en: Any time
tr_TR: Herhangi

en: No appointments for selected period.
tr_TR: Seçili tarihte hiç randevu yok.

en: SMS Notifications
tr_TR: SMS Bildirimleri

en: Last month
tr_TR: Geçen ay

en: Edit custom CSS
tr_TR: Özel CSS' yi düzenle

en: Set up your custom CSS styles
tr_TR: Özel CSS stillerinizi oluşturun

en: Show form progress tracker
tr_TR: Form ilerleme çubuğunu göster

en: Click on the underlined text to edit.
tr_TR: Düzenlemek için altı çizili metine tıklayın

en: Make selecting employee required
tr_TR: Uzman seçimi zorunludur

en: Show service price next to employee name
tr_TR: Uzman isminin yanında servis ücretini göster

en: Show service duration next to service name
tr_TR: Uzman isminin yanında servis süresini göster

en: Show calendar
tr_TR: Takvimi göster

en: Show blocked timeslots
tr_TR: İzin verilmeyen zaman aralıklarını göster

en: Show each day in one column
tr_TR: Her günü bir kolon da göster

en: Show Login button
tr_TR: Giriş butonunu göster

en: Visible when the chosen time slot has been already booked
tr_TR: Seçilen zaman da randevu oluşturulmuş ise görünür.

en: Visible to non-logged in customers only
tr_TR: Sadece giriş yapmamış müşterilere görünür

en: Previous month
tr_TR: Önceki Ay

en: Your custom CSS was saved. Please refresh the page to see your changes.
tr_TR: Özel CSS bilgileri kaydedildi. Etkisini görmek için sayfayı yenileyin.

en: New customer
tr_TR: Yeni müşteri

en: Select for merge
tr_TR: Birleştir

en: Edit customer
tr_TR: Müşteri güncelle

en: Create customer
tr_TR: Müşteri yarat

en: Quick search customer
tr_TR: Hızlıca müşteri ara

en: -- Select a service --
tr_TR: -- Hizmet seçin--

en: Period
tr_TR: Zaman

en: -- Search customers --
tr_TR: -- Müşteri Arayın --

en: Internal note
tr_TR: İç not

en: Send if new or status changed
tr_TR: Yeni veya Durumu değiştiyse

en: Send as for new
tr_TR: Yeniyse

en: Edit appointment
tr_TR: Randevuyu güncelle

en: New Customer
tr_TR: Yeni müşteri

en: total quantity of appointments in cart
tr_TR: sepetinizde ki toplam randevu sayısı

en: login form
tr_TR: giriş formu

en: total price of booking
tr_TR: servis için toplam ücret

en: View this page at Bookly Pro Demo
tr_TR: Pro versiyonda bu sayfa

en: Documentation
tr_TR: Dökümanlar

en: Contact us
tr_TR: Bize ulaşın

en: Feature requests
tr_TR: Özellik iste

en: Feedback
tr_TR: Bildirin

en: License verification
tr_TR: Lisans Onayı
